רקדנים וספורטאים

פילאטיס לרקדנים / ספורטאים :

כבר מצעדיה הראשונים הייתה שיטת פילאטיס מושפעת מעולם הריקוד והרקדנים.

המנהל האמנותי של להקת ניו יורק סיטי באלט מגדולי הכוראוגרפים המליץ לרקדניו להתאמן אצל ג'וזף פילאטיס כדי להתאושש מפציעות שסבלו וגם כדי לתחזק את טכניקת הריקוד והיכולת שלהם.

הכישורים והאימון בשיטת פילאטיס משלימים את האימונים שעוברים רקדנים ומאפשרים להם לא רק להתאושש מפציעות טוב יותר ומהר יותר אלא גם להימנע מפציעות עתידיות, להאריך את משך הקריירה שלהם ואף לשפר יכולתם כרקדנים.

אחד העקרונות המרכזיים בשיטת פילאטיס הוא תנועה תוך כדי מודעות של האדם לגופו.
היכולת לנוע תוך תיאום בין גוף למודעות -תורמת ליכולות הריקוד באמצעות הגברת השליטה והדיוק בתנועה הנדרשים עבור רקדנים.

עקרון נוסף בשיטת פילאטיס חיזוק השרירים המייצבים של מרכז הגוף. חיזוק שרירים מייצבים מאפשר יציבה גדולה וטובה יותר ואיזון טוב יותר של העומס הקיים על השרירים והמפרקים השונים בגוף. איזון זה בתוכו חשוב למניעת פציעות ושיקום פציעות עבר.

בעת עיסוק בענפי ספורט וריקוד – מתבצע אימון ספציפי אשר רלוונטי לכל אחד מהענפים. אימון זה יוצר חוסר איזון בפיתוח שרירי הגוף. כאשר שרירי הגוף אינם מאוזנים נוצר מצב בו על חלקי גוף מסוים קיים עומס פיזי רב יותר.
בשיטת פילאטיס האימון מתמקד בפיתוח מאוזן של כל שרירי הגוף ובכך מפצה על סוגי האימון הספציפיים הגורמים לחוסר איזון.
ריקוד מאומץ, מקצועי או חובבני -מעמיס הרבה על השרירים, הגידים הרצועות והמפרקים. לאורך השנים רקדנים רבים סובלים מפציעות ולא אחת מפציעה חמורה או פציעה חוזרת אשר מביאה לסיומה של הקריירה שלהם.
מעבר לתרגול רציני של חימום, מתיחות ושחרור לפני ואחרי ריקוד, יש צורך באימון מיוחד שתכליתו חיזוק כל המערך השרירי וסיגול דפוסים שיפחיתו בעומסים על המפרקים ועל קבוצות שרירים מסוימות.

הייחודיות שפילאטיס מעניק בתחום זה אינה מקרית. ג'וזף פילאטיס כרך את משנתו עם הריקוד עוד בשנים בהם עיצב את תורתו, כשעבד בסמוך לבלט ניו-יורק מוביל וניסח תוך כדי עבודה עם רקדנים כמה מהעקרונות והתרגולים החשובים של השיטה.

ברוב בתי ספר ולהקות הבלט פילאטיס הוא חלק בלתי ניפרד ממערך האימונים. תרגולו מאפשר שליטה טובה יותר של המוח על שרירים ומודעות רבה יותר לגוף.

באמצעות כל אלה ניתן להשיג דיוק רב המשפר את איכות הריקוד ומונע תנועות שמזיקות לגוף.

התרגול מחזק את השרירים מבלי לקצר אותם (כמו למשל באימון משקולות בחדר כושר )
הפילאטיס למעשה משפר חיזוק תוך כדי כך לשם הארכת התנועות והגמשתן כך שניתן לרקוד טוב יותר בפחות מאמץ.

יחד עם חיזוק השרירים הוא מאפשר למתאמן לסגל מנחי גוף טובים יותר, ולמנוע בכך שחיקה של מפרקים ועומס יתר על רצועות.
בסופו של יום יכולות להימנע כך -פציעות השכיחות אצל רקדנים.

אכן, במשך השנים התפתחה השיטה והפכה לשיטה לשיקום וחיזוק רקדנים וכיום השיטה פתוחה לכל אדם, בבסיסה משקמת פציעות בתנועות הגוף.

כיום יש מודעות גדולה יותר על חשיבות איזון הגוף בקרב ספורטאים והעוסקים בפעילות גופנית עצימה. שיטת הפילאטיס מושתתת בקרב יחידות מיוחדות בצה"ל ובקרב קבוצות ספורט מקצועניות בארץ ובעולם.
כיוון שענפי ספורט סיבולת כמו ריצה / רכיבה הם אינטנסיביים ודורשים שעות אימון רבות, רוב הספורטאים משקיעים פחות זמן בחיזוק ובהארכת שרירים.

בפעילותם ישנה התמקדות על קבוצת שרירים אחת יותר מאחרת המוציאה את הגוף מאיזון, למשל: רוכבי אופניים משקיעים פחות באימונים על פלג גוף עליון ויותר בפלג גוף תחתון כתוצאה מכך משתנה כל מערך התנועתיות שלהם וגורם אף לפציעות.

מטרת האימון בפילאטיס היא לאזן את הגוף ליצור גוף בריא יותר הרמוני בין חלקיו בכך תתאפשר תנועתיות טובה יותר ומדויקת יותר המשפרת רמת ביצועים ומפחיתה סיכויים לפציעות.

מעוניינים באימון הכרות פילאטיס מכשירים מוזל
השאירו פרטים ונחזור אליכם!

מעוניינים באימון הכרות פילאטיס מכשירים מוזל
השאירו פרטים ונחזור אליכם!

לפני שאתם יוצאים!
מעוניינים באימון הכרות פילאטיס מכשירים מוזל
השאירו פרטים ונחזור אליכם!